EN

re-consulting © tüm hakları saklıdır.

Haluk Özmutlu

Haluk Özmutlu 1966’da Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Saint Joseph Lisesi’nde tamamladı. 1990’da Boğaziçi Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra; 1995’te Koç Üniversitesi’nde EMBA eğitimine devam etti.

Haluk Ford Otosan’da 5 yıl Bölge Satış Müdürü olarak çalıştı, 1998’de adidas Türkiye’ye katıldı. adidas’ta Türkiye Satış Direktörü ve Ticari Direktör olarak ve daha sonra Türkiye, İsrail, Romanya, Bulgaristan ve Kıbrıs’ı içeren bölgede aynı görevi üstlendikten sonra; 2005’te bu bölgenin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. Haluk’un genel müdürlüğü döneminde adidas tüm bölge ülkelerinde spor ürünleri sektöründe tartışmasız pazar lideri oldu. Bu bölge 2013 yılına kadar, yedi yıl üst üste çift haneli büyüme performansı ile, tüm adidas Grubu’nun en yüksek kar üreten bölgelerinden biri oldu. Haluk şu an HN İnşaat şirketinin de kurucu ortağıdır.

Haluk da 2011 yılında Türk perakende sektörünün en prestijli ödülü olan Perakende Güneşi “En başarılı Profesyonel Yönetici” ödülünü aldı.

Aslı Karadeniz